Pagina 1 van 3

Spelling

Geplaatst: 17-05-2019 10:28
door metteke
Bij het topic over vraag 1 stelt AnnetteNED een vraag over spelling. Gebaseerd op vakspecifieke regel 1 heb ik spelfouten in vraag 1, 2 en 3 aangestreept, maar nu zie ik in het CV bij vraag 11 de expliciete opmerking staan dat er bij deze vraag op spelling gelet moet worden. Impliceert die opmerking dat het bij vragen waarbij niets vermeld staat, niet hoeft???????

Geplaatst: 17-05-2019 11:04
door Olandesina
Daar ga ik wel vanuit. Als het in het cv staat bij de vraag dan doe ik het. Anders niet.

Geplaatst: 17-05-2019 12:13
door tommyhopstaken
Volgens mij moet je spelfouten in ALLE open vragen meetellen. Ook als er niet expliciet in het antwoordmodel staat dat je op de spelling moet letten. Ik volg daarbij vakspecifieke regel 1 ("correct taalgebruik wordt getoetst bij ALLE antwoorden op open vragen").

Geplaatst: 17-05-2019 13:01
door Arjan Domhof
tommyhopstaken schreef:Volgens mij moet je spelfouten in ALLE open vragen meetellen. Ook als er niet expliciet in het antwoordmodel staat dat je op de spelling moet letten. Ik volg daarbij vakspecifieke regel 1 ("correct taalgebruik wordt getoetst bij ALLE antwoorden op open vragen").
Eens met Tommy.

Geplaatst: 17-05-2019 13:54
door metteke
Arjan Domhof schreef:
tommyhopstaken schreef:Volgens mij moet je spelfouten in ALLE open vragen meetellen. Ook als er niet expliciet in het antwoordmodel staat dat je op de spelling moet letten. Ik volg daarbij vakspecifieke regel 1 ("correct taalgebruik wordt getoetst bij ALLE antwoorden op open vragen").
Eens met Tommy.
Maar waarom zou Cito dan in het CV expliciet per vraag willen vermelden dat je op spelling moet letten? De vermelding over grammatica doet men als reminder voor de examinatoren, omdat er dan in de vraag staat 'geef antwoord in hele zinnen': bij de ene vraag moet het wel en bij de andere hoeft het niet.

spelling

Geplaatst: 17-05-2019 16:14
door laanf000
Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?

Re: spelling

Geplaatst: 17-05-2019 16:14
door AnnetteNED
laanf000 schreef:Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?
Ik doe dat nooit.

Re: spelling

Geplaatst: 17-05-2019 16:26
door Olandesina
AnnetteNED schreef:
laanf000 schreef:Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?
Ik doe dat nooit.
Nee doe ik ook niet. Ik geef voor tweede corrector aan dat bij vraag x maximaal aantal taalfouten is bereikt.

Re: spelling

Geplaatst: 17-05-2019 17:06
door Margreeth
Olandesina schreef:
AnnetteNED schreef:
laanf000 schreef:Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?
Ik doe dat nooit.
Nee doe ik ook niet. Ik geef voor tweede corrector aan dat bij vraag x maximaal aantal taalfouten is bereikt.
Precies: duidelijk aangeven waar je al aan de 7 fouten zit, dan hoeft de rest niet allemaal meer aangegeven worden, lijkt mij.

Re: Spelling

Geplaatst: 17-05-2019 19:30
door AnnetteNED
metteke schreef:Bij het topic over vraag 1 stelt AnnetteNED een vraag over spelling. Gebaseerd op vakspecifieke regel 1 heb ik spelfouten in vraag 1, 2 en 3 aangestreept, maar nu zie ik in het CV bij vraag 11 de expliciete opmerking staan dat er bij deze vraag op spelling gelet moet worden. Impliceert die opmerking dat het bij vragen waarbij niets vermeld staat, niet hoeft???????
Ook bij vraag 25 staat niet op het correctiemodel dat we op spelling moeten letten.