Spelling

metteke
Berichten: 218
Lid geworden op: 14-05-2016 12:59

Spelling

Bericht door metteke » 17-05-2019 10:28

Bij het topic over vraag 1 stelt AnnetteNED een vraag over spelling. Gebaseerd op vakspecifieke regel 1 heb ik spelfouten in vraag 1, 2 en 3 aangestreept, maar nu zie ik in het CV bij vraag 11 de expliciete opmerking staan dat er bij deze vraag op spelling gelet moet worden. Impliceert die opmerking dat het bij vragen waarbij niets vermeld staat, niet hoeft???????

Olandesina
Berichten: 51
Lid geworden op: 11-05-2019 08:55

Bericht door Olandesina » 17-05-2019 11:04

Daar ga ik wel vanuit. Als het in het cv staat bij de vraag dan doe ik het. Anders niet.

tommyhopstaken
Berichten: 14
Lid geworden op: 21-05-2018 07:56

Bericht door tommyhopstaken » 17-05-2019 12:13

Volgens mij moet je spelfouten in ALLE open vragen meetellen. Ook als er niet expliciet in het antwoordmodel staat dat je op de spelling moet letten. Ik volg daarbij vakspecifieke regel 1 ("correct taalgebruik wordt getoetst bij ALLE antwoorden op open vragen").

Arjan Domhof
Berichten: 28
Lid geworden op: 14-05-2016 18:00

Bericht door Arjan Domhof » 17-05-2019 13:01

tommyhopstaken schreef:Volgens mij moet je spelfouten in ALLE open vragen meetellen. Ook als er niet expliciet in het antwoordmodel staat dat je op de spelling moet letten. Ik volg daarbij vakspecifieke regel 1 ("correct taalgebruik wordt getoetst bij ALLE antwoorden op open vragen").
Eens met Tommy.

metteke
Berichten: 218
Lid geworden op: 14-05-2016 12:59

Bericht door metteke » 17-05-2019 13:54

Arjan Domhof schreef:
tommyhopstaken schreef:Volgens mij moet je spelfouten in ALLE open vragen meetellen. Ook als er niet expliciet in het antwoordmodel staat dat je op de spelling moet letten. Ik volg daarbij vakspecifieke regel 1 ("correct taalgebruik wordt getoetst bij ALLE antwoorden op open vragen").
Eens met Tommy.
Maar waarom zou Cito dan in het CV expliciet per vraag willen vermelden dat je op spelling moet letten? De vermelding over grammatica doet men als reminder voor de examinatoren, omdat er dan in de vraag staat 'geef antwoord in hele zinnen': bij de ene vraag moet het wel en bij de andere hoeft het niet.

laanf000
Berichten: 6
Lid geworden op: 14-05-2019 08:34

spelling

Bericht door laanf000 » 17-05-2019 16:14

Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?

AnnetteNED
Berichten: 197
Lid geworden op: 12-05-2016 21:46

Re: spelling

Bericht door AnnetteNED » 17-05-2019 16:14

laanf000 schreef:Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?
Ik doe dat nooit.

Olandesina
Berichten: 51
Lid geworden op: 11-05-2019 08:55

Re: spelling

Bericht door Olandesina » 17-05-2019 16:26

AnnetteNED schreef:
laanf000 schreef:Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?
Ik doe dat nooit.
Nee doe ik ook niet. Ik geef voor tweede corrector aan dat bij vraag x maximaal aantal taalfouten is bereikt.

Margreeth
Berichten: 38
Lid geworden op: 18-05-2018 16:41

Re: spelling

Bericht door Margreeth » 17-05-2019 17:06

Olandesina schreef:
AnnetteNED schreef:
laanf000 schreef:Als een leerling bij vraag 10 al ruim 7 spelfouten en grammaticale fouten heeft gemaakt, moet ik dan toch alle andere fouten nog noteren en tellen?
Ik doe dat nooit.
Nee doe ik ook niet. Ik geef voor tweede corrector aan dat bij vraag x maximaal aantal taalfouten is bereikt.
Precies: duidelijk aangeven waar je al aan de 7 fouten zit, dan hoeft de rest niet allemaal meer aangegeven worden, lijkt mij.

AnnetteNED
Berichten: 197
Lid geworden op: 12-05-2016 21:46

Re: Spelling

Bericht door AnnetteNED » 17-05-2019 19:30

metteke schreef:Bij het topic over vraag 1 stelt AnnetteNED een vraag over spelling. Gebaseerd op vakspecifieke regel 1 heb ik spelfouten in vraag 1, 2 en 3 aangestreept, maar nu zie ik in het CV bij vraag 11 de expliciete opmerking staan dat er bij deze vraag op spelling gelet moet worden. Impliceert die opmerking dat het bij vragen waarbij niets vermeld staat, niet hoeft???????
Ook bij vraag 25 staat niet op het correctiemodel dat we op spelling moeten letten.

Plaats reactie